• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Idealna podróż dla nowożeńców, może Meksyk?

{Odkrywanie malowniczej Portugalii
Portugalia to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych europejskich krajów. Chociaż ogólnie Portugalia jest o wiele mniej popularna wśród turystów, niż Hiszpania, a więc jedyny sąsiad Portugalii, to wcale nie jest powiedziane, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym krajem. A zwłaszcza, że Portugalia jest całkiem niedroga, a już na pewno tańsza, niż Hiszpania. Dobrze, co zatem warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, trzeba jasno przyznać, że Portugalia ma całkiem sporo do zaoferowania. Początkowo warto pod uwagę wziąć Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. To również najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa tutaj o tym, że Lizbona jest kilka razy bogatsza, aniżeli inne regiony kraju, który być może nie jest zbyt biedny, ale jednak daleko mu do zamożności – przykładowo za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, choćby dlatego, iż jest niesamowicie klimatyczna. Jeżeli już mowa o klimacie, nie można nie napisać o pięknych plażach, które są idealne dla fanów plażowania i ciepłych kąpieli. Chociażby miejscowość Lagos jest fantastycznym miejscem na wypoczynek. A na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to piękne miasto, które jest nie tylko ładne, ale również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów na Starym Kontynencie
Wiele osób nawet myśli, że Włochy to najładniejszy kraj na całym świecie. Trudno generalnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy mają do zaoferowania nie tylko ładne widoki bądź ciepłe plaże, lecz także dały dla nas wybitnych artystów, pyszne jedzenie albo luksusowe samochody. Warto jednakże skupić się bardziej na zwiedzaniu Italii. Doskonałym rozwiązaniem jest to, aby do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z Polski każdego dnia latają jakieś samoloty do Italii – głównie chodzi o Rzym oraz Mediolan. I to właśnie Rzym i Mediolan warto na dobry początek zwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan w wielu przypadkach zbiera negatywne opinie, a więc najbardziej wskazanym punktem startowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Warto także zobaczyć Wenecję, która jest niezmiernie urokliwym miastem, idealnym dla romantyków. Dobre są również miasta położone w Toskanii. Oczywiście chodzi o słynną Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zwiedzić Pizy, szczególnie Krzywej Wieży, lecz również warta uwagi jest Siena – nieduże miasto, które jest jednak jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Ogólnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby podać wszystkie interesujące miejsca. To pokazuje potęgę tego kraju.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z tęsknotą wyczekuje na jakże wspaniały czas jakim jest urlop. Po wielu tygodniach wytężonej pracy wreszcie przychodzi ta chwila gdy możemy wspólnie z bliskimi wyruszyć na wspólny odpoczynek. Obecnie opcji w tym aspekcie posiadamy tak wiele, iż niełatwo jest zdecydować się. Dobrze jest zapoznać się dokładnie z ofertami różnych biur podróży, które mają często do zaproponowania wiele interesujących miejsc w atrakcyjnej cenie.
Jeżeli tylko mamy taką możliwość i chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, warto wybrać czas na wypoczynek w mniej popularnych miesiącach. Nie dość, że ceny wtedy są o wiele niższe, to liczba wczasowiczów w najbardziej popularnych miejscach jest również mniej przytłaczająca. Decydując się na cel naszej podróży weźmy pod uwagę również by oprócz wartości wypoczynkowych, takich jak morze i dobrej klasy hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Idealnym miejscem, które łączy ze sobą wspaniałą temperaturę i ciekawe miejsca do zwiedzania jest zapewne Grecja. Stolica tegoż państwa, czyli Ateny, jest zupełnie przesiąknięta istotną historią, którą wszyscy powinni znać. Wybierając się na wycieczkę do Grecji można być pewnym, iż nie dopadnie nas nuda. Każdego dnia bowiem Ateny zachwycą nas kolejnymi wspaniałymi zabytkami oraz opowieściami.|Niezapomniana wycieczka do Australii
Australia to kraj, który według naprawdę wielu ludzi może uchodzić za niemal raj. W końcu to wspaniałe państwo, gdzie ciągle świeci słońce, zarobki są przyzwoite, a na dodatek cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi więc to, iż Australia jest miejscem, do którego chce wybrać się naprawdę wielu turystów. Jeśli należysz do owego grona, powinieneś przede wszystkim wiedzieć, iż wyjazd do Australii to bardzo duży wydatek. To przecież kraj zlokalizowany na końcu świata – z naszego punktu widzenia, a więc same bilety na samolot kosztują majątek. Jednak jeśli postaramy się, zapewne uda nam się zwiedzić Australię. Należy najzwyczajniej w świecie ustalić sobie jakiś cel!
A należy otwarcie przyznać, iż Australia ma do zaoferowania dla turystów bardzo dużo atrakcji. Oczywiście Sydney, które we wszelkich rankingach jest umieszczane na czołowych miejscach, jeżeli wziąć pod uwagę zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney ma do zaoferowania dużo zabytków, na przykład słynną Operę, ale także dużo innych miejsc. Interesującym miejscem jest również Melbourne – a więc miasto, gdzie organizuje się Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii raczej nie mieszka wielu ludzi – około 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, że zdecydowana większość mieszkańców Australii mieszka w wielkich miastach na wschodzie – choć jest także spore miasto Perth, które jest położone na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są jakby odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni krajem na świecie, który oferuje nam całe mnóstwo rewelacyjnych widoków oraz innych

1. Zobacz teraz

2. Przeglądaj

3. Dowiedz się więcej

4. Przejrzyj

5. Wejdź

Categories: Turystyka

Comments are closed.